Kita

Kačių gyvenimo ypatumai

Sakoma, kad norėdami sulyginti katės ir žmogaus amžių – turime tris žmogaus metus prilyginti vieneriems katės metams. Tačiau ar tai tikrai teisingas skaičiavimas? Vienerių metų sulaukusi katė yra visiškai subrendusi, galinti daugintis ir gebanti pilnai pasirūpinti savimi. Tuo tarpu trijų metų sulaukęs žmogus yra bejėgis. Todėl tokios matematinės formulės bandant suprasti „tikrąjį“ gyvūnų amžių tikrai neveikia, kadangi jų vidinis ir išorinis vystymasis labai akivaizdžiai skiriasi.

Kaciu veislynaiBe to, ar žinojote, kad kačių amžiaus riba pastaraisiais metais tik didėja? Anuomet buvo teigiama, kad įprastai katės gyvenimo trukmė gali būti apytiksliai dvylika metų. Po kurio laiko šis skaičius išaugo iki aštuoniolikos, o šiomis dienomis nėra neįprasta, kad katė išgyventų ir iki dvidešimties metų. Tokius pokyčius lemia tiek medicinos tobulėjimas, tiek ir genetiniai pokyčiai bei kates auginančių šeimininkų skiriamas dėmesys bei tinkama priežiūra. Juk ir kaciu veislynai jau daugybę metų skiria labai didelį dėmesį savo išvedamų veislių priežiūrai ir pačių aukščiausių standartų atitikimui.

Tiesą sakant, katės yra labai protingi ir įdomūs gyvūnai – nors mes dažnai girdime, kad jos mėgsta gyventi ir būti vienos, vis dėlto jos tikrai nėra vienišės. Jei pasigilintume į kačių gyvenimo ypatumus, pastebėtume, kad įprastai katės gyvena tam tikro dydžio būriais, kuriuose viena iš kačių būna viršiausia, o visos kitos – lygios. Be abejo, tokios tendencijos akivaizdžiai nepastebėsite, jei savo namuose auginsite tik vieną katę, tačiau kita vertus, net ir tokiu atveju galima matyti tam tikrų dominavimo apraiškų (ypač kitų augintinių atžvilgiu).

Taip pat reikėtų nepamiršti, kad katės yra pakankamai nepriklausomos. Nors jas taip pat kaip ir šunis galite treniruoti – vis dėlto nereikėtų tikėtis, kad jos jums tarnaus kaip geriausi žmogaus draugai, t.y. šunys. Kačių elgsena skiriasi, todėl jei nusprendėte įsigyti katę, turite iš anksto susitaikyti su tuo, kad jos į jūsų glėbį ateis tik tuomet, kai pačios to panorės. Ši nepriklausomybė ir yra vienas iš akivaizdžiausių kačių išskirtinumų kitų naminių gyvūnų atžvilgiu.