Turizmas/Kelionės

Įvairios baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje

Jeigu svarstote, kaip turiningai praleisti savaitgalį ir galvojate, kaip daugiau laiko praleisti gamtoje, žygis baidarėmis yra puikus pasirinkimas. Kiekvienais metais Lietuvos upėmis ir ežerais plaukia daugybė baidarininkų, kurie mėgaujasi šiuo aktyviu laisvalaikiu. Tam, kad pasiimtumėte kuo daugiau įspūdžių, įrengtos įvairios baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje, kurios kviečia pasimėgauti laisvalaikiu gamtoje.

Kokie maršrutai Aukštaitijoje populiariausi?

Jeigu ieškote geriausios stovyklavietės Aukštaitijoje, pirmiausia reikėtų žinoti, kokiu maršrutu plauksite. Nes patogiausia yra stovyklauti netoli tos vietos, kurioje bus Jūsų maršruto finišas. Labai patogu, kai yra galimybė su baidarėmis išlipti tiesiai į stovyklavietės krantą, kur jau būtų Jūsų transportas ir daiktai.

Aukštaitija yra regionas, kuris kiekvienais metais sulaukia daugybes baidarininkų dėmesio. Čia sau tinkamą maršrutą ras ir pradedantieji, ir jau ne pirmą kartą baidarėmis plaukiantys žmonės. Aukštaitija turi daug įdomių upių ir vaizdingų ežerų. Todėl dažniausiai baidarininkai, kurie mėgsta plaukti upėmis, jiems patiks baidarių maršrutai per Žeimeną, Būką, Lakają ar Kiauną. O tiems, kurie mėgsta žygius per ežerus, tikrai patiks plaukti baidarėmis Aukštaitijos ežerais, tokiais kaip Juodieji Lakajai, Baltieji Lakajai, Linkmeno ežeras, Baluošo ar Žeimenio ežeras. Kuo arčiau Jūsų maršruto bus stovyklavietė, tuo mažiau laiko sugaišite, nes nereikės papildomai niekur važinėti.

Kokias stovyklavietes rinktis?

Geriausia stovyklavietė yra ta, kuri atitinka Jūsų lūkesčius. O jie būna labai įvairūs. Vieniems žmonėms pakanka, kad būtų vietos, kur pastatyti palapinę, o kiti nori ir šiek tiek papildomų patogumų. Todėl renkantis vietą nakvynei, peržiūrėkite, kokie baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje pasiūlymai yra prieinami šiuo metu.

Pavyzdžiui, kai kuriuose stovyklavietėse yra atskirtos zonos, kad skirtingos kompanijos nematytų ir negirdėtų vieni kitų. Tai patogus pasirinkimas tiems, kurie mėgsta privatumą. Įprastai stovyklavietėje galima rasti laužavietę, taip pat joje bus stalas arba pavėsinė, suoliukai, tualetas. Kai kuriuose stovyklavietėse gali būti įrengta paplūdimio tinklinio aikštelė, kitos pramogos. Jeigu stovyklaujate ant ežero kranto, kai kur galima naudoti valtimis ar išsinuomoti irklentes. Taip pat labai dažnai stovyklautojų pageidaujama papildoma pramoga – kaimiška pirtis. Jeigu este pirties mėgėjai, iš anksto pasidomėkite, ar Jūsų pasirinktos baidarių stovyklavietės Aukštaitijoje savininkai siūlo tokią pramogą ir nepamirškite susitarti dėl pirties kūrenimo laiko bei kainos.