Kita,  Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Ir greitos paskolos gali sukelti problemų

kreditaiGreitos paskolos Lietuvoje yra laikomos bene viena populiariausių finansinių paslaugų, tačiau kai kurie asmenys, pasinaudoję jomis, įklimpsta į skolas, kurias paskui tenka išieškoti priverstiniu būdu. Skolų išieškojimo bendrovės imasi veiksmų ne tik ikiteisminio skolos išieškojimo metu, bet padeda savo klientams kreiptis į teismus, jog būtų išduodamas vykdomasis raštas. Su tuo raštu greitųjų paskolų bendrovė gali kreiptis į antstolį, o tada prasidės ir kliento turto arešto procedūros. Tam, kad jūs išvengtumėte skolų ieškojimo, pirmiausia siūlytume įvertinti visas aplinkybes skolinantis, nes šios paslaugos yra skirtos būtent atsakingiems asmenims.

Jūsų atsakingumą parodo būtent gebėjimas vertinti situaciją. Pavyzdžiui, daug žmonių skolinasi trumpam laikotarpiui, kuris siekia iki 30 dienų, tačiau jie nepagalvoja apie tai, jog po tų 30 dienų teks grąžinti visą paskolą, o ką jau kalbėti apie palūkanas. Tokiais atvejais, klientai turi gauti didesnę pajamų dalį, jog galėtų padengti ne tik visą paskolą su palūkanomis, bet ir prieš tai susikaupusias buities išlaidas. Dėl trumpalaikių paskolų dažniausiai ir klimpstama į skolas.

Kiekvienam vartotojui reikia žinoti, kad paskola internetu išduodama tik tuomet kai kreditorius patikrina kliento mokumą. Kliento mokumo vertinimo procedūrą sudaro keli etapai. Pirmiausia kreditoriai išsiaiškina ar jūs neturite pradelstų mokėjimų, nes jau įsiskolinę kitiems finansų rinkos dalyviams dažniausiai negauna naujo kredito, nes paskolų teikėjai tokiais asmenimis nepasitiki. Paskui kreditoriai tiesiog vertina pajamų bei išlaidų santykį – nustato ar klientas mokėjimų metu turės pakankamą sumą kredito įmokos padengimui. Pirmiau jis paskaičiuoja kiek pajamų liks naujoms įmokoms padengti. Čia yra vienas svarbus reikalavimas – kreditoriai neturi teisės skolinti pinigų tiems, kurie savo 40 procentų pajamų jau skiria finansų rinkos dalyvių suteiktoms paslaugoms apmokėti.

Norintys greitai gauti paskolą be jokių nesklandumų, turi žiūrėti būtent į pajamų bei išlaidų santykį. Aišku, prieš tai rekomenduotina pasižiūrėti ar nesate įsiskolinę kitoms kreditų bendrovėms – kredito istorijos ataskaitoje matomi visi jūsų pradelsti mokėjimai, todėl jeigu jų turite ar turėjote, tai laiko gaišti teikiant paraišką tikrai nereikėtų – jūs paskolos negausite.