Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Investicinis auksas – viliojantis būdas praturtėti?

Investicinis auksas Lietuvoje pasirodė 2009 metais. Tuomet pirmoji jo prekybos vieta buvo įkurta Vilniaus „Akropolyje“. Tokios prekybos vietos pasirikimas gali būti vertinamas kaip puikus taktinis žingsnis. Ilgą laiką turtuolių privilegija laikytas taurusis metalas tapo prieinamas eiliniams žmonėms, norintiems užsidirbti.

Pirmieji aukso luitų pardavėjai prisimena, jog tuomet pirkėjai gana nedrąsiai ir nepatikliai žiūrėjo į vitrinas, kuriose atsirado nematyti blizgantys objektai. Vėliau, užduodant vis daugiau klausimų ir aiškinantis sąlygas, klientų ratas didėjo ir šiandien tai yra gana patrauklus būdas investuoti.

Investicinis auksasInvesticinis auksas pirmiausia suviliojo vyresnio amžiaus žmones. Jiems, išgyvenusiems sudėtingus laikus, auksas, pirmiausia, siejasi su tam tikru stabilumu ir garantija dėl ateities. Juk dar karo metais kone vienintelė galimybė išgyventi buvo aukso turėjimas. Dėl šios priežasties senoliai jau investicinio aukso prekybos pradžioje investavo pakankamai dideles sumas.

Nepaisant investicinio aukso patrauklumo, reikia įvertinti ir riziką. Visų pirma, nėra rekomenduojama investuoti trumpuoju laikotarpiu – aukso kainos (bet ne vertė) svyruoja, todėl yra galimybė ne tik neuždirbti, bet ir prarasti pinigų. Taip pat, itin svarbu kreiptis tik į patikimas įmones, turinčias sertifikatus ir kitus reikiamus dokumentus, galinčius patvirtinti aukso luitų autentiškumą ir vertę. Didėjanti tokių investicijų paklausa tapo puikia galimybe klestėti apgaulei ir išvilioti pinigus ir pakankamai neinformuotų klientų. Galiausiai, itin svarbu žinoti ir savo finansines galimybes, įsipareigojimus ateičiai bei būsimus planus nekilnojamo turto ar kitoms investicijoms – tai turėtų padėti priimti tinkamą sprendimą.

Įvertinus riziką, svarbu  aptarti ir, kodėl investicinis auksas taip vilioja klientus? Visų pirma, kaip jau minėjome, jau tūkstančius metų auksas yra laikoma stabilia ir saugia garantija dėl ateities. Istorijoje yra daugybė pavyzdžių kaip šio tauriojo metalo turėjimas išgelbėjo šeimų ar tautų gyvybes. Taip pat, nepaisant to, kad aukso kainos trumpuoju laikotarpiu kinta, ilguoju laikotarpiu jo vertė išlieka stabili ir nekintanti. Tai yra bene svarbiausia priežastis, dėl kurios dauguma klientų susivilioja tokios investicijos galimybėmis.

Svarbiausias patarimas investuojant į aukso luitus – atsakingumas ir tinkamos informacijos susižinojimas. Tai padės išvengti pinigų praradimo ir įvairių nesklandumų.