Kita,  Pirkiniai/Paslaugos,  Verslas/Ekonomika

Individualios veiklos apskaita yra itin paprasta

individuali veiklaIndividualios veiklos buhalterija nėra tokia sudėtinga kaip gali atrodyti naujokams, todėl kiekvienam ką tik veiklą įregistravusiam asmeniui siūlytume pasidomėti VMI skelbiama informacija apie veiklos apskaitos vedimą. Visą apskaitą sudaro tik išrašomos sąskaitos faktūros bei apskaitos žurnalas. Šiuos dokumentus asmenys gali atsispausdinti pagal pateikiamus šablonus – jų nebūtina įsigyti. Taip pat reikia paminėti, kad nepaisant to ar apskaita buvo vedama ar ne t.y. jeigu veiklos ir nevykdėte ištisus metus, tai jums vis tiek sekančiais metais atsiranda prievolė pateikti pajamų mokesčio deklaraciją. Ten tiesiog reikės nurodyti, kad negavote pajamų ir nepatyrėte išlaidų.

Kas liečia leidžiamus atskaitymus, tai naujokams neprošal būtų pasidomėti ką VMI leidžia traukti prie išlaidų, o ko neturėtumėte. Pirmiau reikia suvokti, kad išlaidos gali būti susijusios tik su individualia veikla, todėl jums nebus galima traukti prieš išlaidų tų paslaugų ar prekių, kurios nepriskiriamos prie veiklos vykdymo. Pavyzdžiui, sugalvoję pasinaudoti greita paskola internetu, negali jos įtraukti prie išlaidų. Gavę sąskaitą paskolos įmokami apmokėti, jūs jos negalėsite įtraukti prie individualios veiklos išlaidų. Jūs galėtumėte nebent apeiti tam tikrus niuansus. Štai, jeigu už gautą paskolą, jūs perkate kompiuterį, kuris bus skirtas individualios veiklos vykdymui, tai jūs galėsite prie leidžiamų atskaitymų įtraukti būtent perkamą kompiuterį. Taip pat reikia paminėti, kad kompiuteriai iškart negali būti traukiami prie leidžiamų atskaitymų – būtina pildyti dokumentus dėl ilgalaikio turto nusidėvėjimo ir t.t.

Kalbant apie mokesčius ir kitus niuansus, jums reikia tinkamai pasirinkti ir išlaidų variantą. Tai reiškia. Kad VMI suteikia galimybę rinktis ar visas išlaidas pagrįsti dokumentais arba jų bepagrįsti. Jeigu jūs nenorite rinkti išlaidas įrodančius dokumentus, tada jūs galite pasirinkti kitą variantą, kuomet jūsų išlaidos bus laikomos 30 procentų jūs gautų pajamų. Tiesiog deklaracijos pateikimo metu jūs turėsite paskaičiuoti kiek pajamų sudarys 30 procentų.

Norintys vykdyti individualią veiklą pagal pažymą, galite tai daryti įregistravus veiklą ir internetu. Jums nėra prasmės vykti į artimiausią VMI skyrių – registracijos formą galite pateikti VMI portale.

Šaltinis: http://www.skaiciau.lt/saskaita-faktura-sablonas-ir-pildymas/