Namai

Gyvenimas ir karjera Klaipėdoje

Dauguma jaunų Lietuvos žmonių, baigę mokyklas, arba stoja į universitetus ir kolegijas Vilniuje, arba kelia sparnus mokytis ar dirbti į užsienį. Mažesni Lietuvos miestai nyksta jau ne vieną dešimtmetį. Kita vertus, visada atsiranda ir tokių, kurie mielai sieja savo gyvenimą su Klaipėda, Alytumi ar net visais nedideliais miesteliais. Jie sugeba čia rasti darbo, džiaugiasi nedidelėmis nekilnojamojo turto ir paslaugų kainomis, ramybe ir lengvu susisiekimu.

Nekilnojamo turto kainos vilniečius kituose Lietuvos miestuose tikrai stebina. Štai net butas senamiestyje Klaipėdoje, atrodytų puikioje vietoje miesto centre retai savo kaina prilygsta panašaus ploto ir kokybės butams miegamuosiuose Vilniaus rajonuose, iš kurių kelionė piko metu į centrą trunka net valandą. Darbų Klaipėdos centre, lengvai pasiekiamų iš minėto buto senamiestyje, tikrai yra. Tad natūralu, jog mažesnių miestų pasirinkimas darbui ir gyvenimui tikrai turi prasmę. O jei esate kaitavimo ar burlenčių fanas, ko gero niekur kitur nei pajūryje savo gyvenimo net neįsivaizduojate.

Dažniausiai tenka girdėti apie tai, jog dauguma gerai apmokamų darbų Klaipėdoje yra vienaip ar kitaip susiję su uostu. Tiesos tame tikrai yra – tai vienas didžiausių regiono uostų, aktyviai veikiantis visus metus ir visą parą. Jame darbuojasi dešimtys kompanijų ir tūkstančiai darbuotojų. Savaime suprantama ir tai, jog ten, kur bus stipri vienų darbų bazė, rasis ir kitų – paslaugų, aptarnavimo, pramogų sferoje. Pinigus žmonės nori ne tik uždirbti, bet ir išleisti. Ir ne vien nekilnojamas turtas juos domina. Juk butą ar namą pakanka nusipirkti vieną kartą, o pramogauti, ilsėtis, kirptis, taisytis dantis ar tiesiog linksmintis bare reikia kiekvieną mėnesį.  

Butai KlaipėdojeKą galima prognozuoti apie mažesnių Lietuvos miestų gyvenimą ateityje? Taip, gyventojų skaičius ko gero juose nesustos mažėti. Kita vertus, nekilnojamo turto kainos, tiek ir butų senamiestyje, tiek ir namų, Klaipėdoje su nežymiais pasvyravimais nuolat auga. Tai reiškia, jog paklausa jiems yra ir miestas toli gražu nežada nykti. Tad jei esate jaunas ir nenori palikti savo gimtojo pajūrio miesto, bet bijote dėl jo išnykimo, šias baimes galite kuo ramiausiai išsklaidyti. Nors gyventojų skaičius ir mažėja, nekilnojamo turto kainų augimą galima paaiškinti ne tik natūralia infliacija bet ir tuo, jog žmonės nori gyventi vis erdviau. Jei seniau šeima išsitekdavo vos dviejų kambarių bute, tai dabar mieliau renkasi trijų ar net keturių kambarių erdves.