Kita

Gedimas kelyje – ką daryti kol laukiate techninės pagalbos

Kuomet automobilis sugenda kelyje yra įprasta jausti dikomfortą bei nerimauti. Dažniausiai panika ima kamuoti moteris bei jaunimą. Tokioje situacijoje visų pirma reiktų nusiraminti ir susimąstyti jog svarbiausia ne tai kas nutiko, o tai kas dar gali nutikti. Šioje situacijoje svarbiausia jūsų saugumas.

Kai tik pastebėjote jog automobiliui kažkas negerai, pirimiausiai imkitės veiksmų saugiai sustoti šalikelėje kaip galima greičiau. Jei esate greitkelyje, geriausiai bus jei pavyks sustoti aikštelėje – greitkelio šalikelėje labai nesaugu. Jei keliaujate tamsiu paros metu stenkitės sustoti apšviestoje vietoje, tam kad jūsų automobilis būtų geriau matomas kitiems eismo dalyviams. Sustoję iškar išjunkite automobilio variklį – taip sušvelninsite galimas gedimo pasekmes.

Sustoję įjunkite avarines šviesas taip įspėdami kitus eismo dalyvius apie savo padėtį, jei sustojote neapšviestoje vietoje tamsiu paros metu – palikite įjungtus gabaritinius žibintus tol kol atvyks pagalba. Jei manote jog išlipti iš automobilio pakankamai saugu, automobilio gale, už keleto metrų pastatykite ant kelio avarinį trikampį.

pagalba kelyje klaipedaAtlikę minėtus veiksmus grįžkite į automobilį. Dabar tinkamas metas ieškoti pagalbos. Techninė pagalba kelyje Klaipėdoje teikiama net keleto įmonių. Jei jūsų automobilis teikia techninės pagalbos kelyje paslaugą skambinkite draudimo polise nurodytu telefono numeriu. Operatoriui reikės nupasakoti problemos esmę, jūsų buvimo vietą bei pateikti automobilio bei draudimo poliso informaciją ir jums bus atsiųsta nemokama pagalba. Jei keliaujate su GPS navigatoriumi nurodyti savo buvimo vietą padės įrenginyje rodomos buvimo vietos koordinatės. Taip pat gera idėja būtų pranešti apie iškilusią problemą namiškiams ar draugams, kad kas nors žinotų kur jūs bei kas jums nutiko.

Labai svarbu pasirinkti patikimą specialistą ištikus bėdai kelyje. Prastai pasiruošę „gelbėtojai“ gali tik pridaryti daugiau žalos. Vasaros sezono metu ypatingai paklausi pagalba kelyje Palangoje – čia atvyksta didelis srautas poilsiautojų kuriems nutinka įvairų nenumatytų situacijų.

Dėl savo pačių saugumo kol laukiate pagalbos likite automobilyje uždarytomis durimis, jei sustojote greitkelio šalikelėje likite su užsegtais saugos diržais. Nelipkite iš automobilio jei tam nėra būtinybės – žinome jūs to nesitikite, tačiau bet kurią akimirką į jūsų automobilį gali rėžtis neatdidus vairuotojas, o kartais tai gali būti net didžiulis sunkvežimis. Tokio susidūrimo pasekmės gali būti labai skaudžios. Taip pat kritiškai vertinkite pagalbą siūlomą sustojusių nepažįstamųjų, niekada negalite būti tikri dėl jų kėslų, gal būt jie nori pasinaudoti jūsų bejėgiška padėtimi.

Atvykusi specialiu automobiliu techninė pagalba kelyje prieis prie jūsų – nelipkite iš automobilio ir laukite darbuotojo. Priėjus techninės pagalbos darbuotojui ramiai paaiškinkite probelmos esmę ir klausykite darbuotojo nurodymų. Jei automobilis bus vežamas į dirbtuves, darbuotojas visus jūsų automobilio keleivius išlaipins – kai automobilis užkeltas ant transportavimo platformos jame būti nesaugu. Dažniausiai keleiviai telpa į tech pagalbos automobilį ir vyksta kartu, retais atvejais keleiviams prireikia atskiro automobilio.