Namai

Dėl kokių priežasčių dažniausiai piktinasi daugiabučių gyventojai

Ar pastebite, kad labai dažnai daugiabučiuose gyvenantys žmonės piktinasi dėl savo gyvenimo sąlygų? Dažniausiai girdimi priekaištai būna susiję su triukšmingais kaimynais, šaltuoju metų laiku atkeliaujančiomis didelėmis šildymo sąskaitomis, prastu buto išplanavimu, netvarkingomis laiptinėmis, automobiliams skirtų vietų trūkumu ir kt. Tačiau ar tikrai visi šie veiksniai nuo mūsų nepriklauso? Ar tikrai galime kaltinti kitus ir nesistengti nieko pakeisti?

Visų pirma, didžioji dalis šių neigiamų aspektų gali būti visiškai pašalinti – tereikia didesnės iniciatyvos. Pastebima, kad daugiabučiuose, kuriuose yra aktyviai veikiančios namų bendrijos, teigiami rezultatai pasiekiami kur kas greičiau. Todėl tai tik dar kartą įrodo, kad viskas priklauso nuo to, kokius sprendimus priimame.

  • Laiptiniu valymasJei daugiabučio, kuriame gyvenate, laiptinė yra netvarkinga ir jos niekas niekuomet netvarko – laiptiniu valymas gali būti atliekamas šios srities specialistų. Žinodami, kad negalėsite sulaukti pritarimo iš visų daugiabučio gyventojų dėl pakaitomis atliekamo valymo, galite susitarti dėl kreipimosi į pasirinktą valymo paslaugas teikiančią bendrovę. O tuomet laiptinės valymui tenkančias išlaidas pasidalinti visiems daugiabutyje gyvenantiems žmonėms.
  • Tuo tarpu, jei kiekvienos būsimos žiemos laukiate su siaubu, nes žinote, kad ir vėl teks apmokėti didžiules sąskaitas už šildymą, galite apgalvoti savo namo renovavimo klausimą. Jau seniai žinoma, kad renovuoti senos statybos daugiabučiai sutaupo kur kas daugiau. Tai reiškia, kad renovuoto daugiabučio gyventojams nebereikia jaudintis dėl didelių šildymo sąskaitų.
  • Galbūt jūs gyvenate daugiau nei 64 kv. m. bute, tačiau jame nesijaučiate komfortiškai? Pagalvokite ar jūsų buto išplanavimas yra tinkamas? Tai labai dažna problema, kurią galima išspręsti į pagalbą pasitelkus šios srities profesionalus. Kiekvienas butas gali būti perplanuotas būtent taip, kad atitiktų išskirtinius gyventojų poreikius.
  • Jei šalia jūsų daugiabučio nėra pakankamai vietų automobilių statymui, tuomet galite kreiptis į savo rajono savivaldybę. Be abejo, tokiu atveju reikėtų daugiau nei vieno gyventojo prašymo. Tai vėlgi tiesiogiai susiję su iniciatyvos besiimančia daugiabučio namo bendrija.

Žinoma, yra ir kitų daugiabučiams svarbių aspektų, tačiau kad ir kaip bebūtų, prieš puolant į neviltį ir dar nepradėjus kaltinti aplinkinių, visuomet reikėtų pagalvoti, ką galime padaryti patys.