Kita,  Namai

Dažai medienai: pasirinkimas ir galimybės

dazai medienai

Net ir labai senus baldus galima prikelti naujam gyvenimui neinvestavus didelių sumų. Dažai medienai internetu pristatomi labai greitai, tad vos tik sumąstysite, kad reikia atnaujinti senus baldus, o gal net ir namo sienas – skubiai užsukite į virtualias prekybos vietas ir susipažinę su pasiūla įsigykite dažus. Jie bus pristatyti per kelias dienas, tad gana greitai galėsite imtis darbų.

Dažų sistemos ilgaamžiškumas

Retas žino, tačiau kartais ant dažų kibirėlio rašo, kiek laiko konkretūs dažai Jums tarnaus. Atrodo keista, kadangi tokiu atveju natūralu, kad žmonės rinksis ilgiau tarnausiančius dažus. Tai nėra visiškai tiesa, kadangi dažnai mažesnė kaina suvilioja pasinaudoti viena arba kita galimybe. O mažesnė dažų kaina dažniausiai lemia ir kur kas prastesnę kokybę. Dažai medienai internetu turi labai detalius aprašymus, kurie ir skirti susipažinti su produkcija bei nuspręsti, ar ji Jus tenkina, ar ne. Galiausiai, perskaitykite dažų gamintojo tikslus ir kokios kokybės dažus jis tiekia prekybininkams.

Ekologiški dažai

Renkantis dažus labai svarbu ne tik kiek laiko jie tarnaus, tačiau taip pat ir ar yra ekologiški. Biuro stalai internetu šiuo metu gaminami būtent iš ekologiškų priemonių, kadangi žmonės tam skiria dėmesio vis daugiau ir daugiau. Vandeniu praskiedžiamų produktų poveikis aplinkai ir tuo pačiu žmogui yra kur kas mažesnis. Praskiesti galite pats arba galite iškart pirkti jau paruoštus dažus. Geriau pastarasis variantas, kadangi naminiais būdais skiedžiant dažus gali pakisti jų spalva.

Kas bus dažoma?

Priklausomai nuo to ką planuojate dažyti – reikia pasirinkti ir konkrečius dažus. Šiuo metu rinkoje teikiama labai plati pasiūla, tad kiekvienas žmogus ras tai ko ieško. Juolab, konsultacijos su pardavėjais padės greičiau įvertinti pasiūlymus ir išsirinkti.

  • Pusiau skaidri dažų sistema rąstiniams namams, tvoroms ir lauko baldams. Skaidri sistema leidžia puikiai išryškėti medžio raštams. Tai puikus pasirinkimas ne tik pirmą kartą dažant medieną, tačiau ir atnaujinant jau anksčiau dažytą (svarbiausia gerai nušveisti). Tokie lauko gaminiams skirti dažai puikiai apsaugo nuo purvo, lietaus ir kitų neigiamų aplinkos veiksnių, kurie gali paskatinti medį greičiau pūti.
  • Storasluoksniai dažai, kurie tinka dailylentėms, fasadui ir tvoroms. Storu sluoksniu padengta mediena atrodys lygiai ir tuo pačiu neliks medienos griovelių. Puikiai apsaugo ne tik nuo purvo, tačiau ir pelėsio bei medienos mėlynavimo. Kokybiški dažai tarnauja daugiau nei 10 metų. Būtent tokį laiko tarpą galėsite nesukti galvos dėl lauke stovinčių medienos gaminių.
  • Aliejinių dažų sistema lauko baldams bei terasoms. Vėlgi, puikiai išryškėja medienos raštas ir tuo pačiu pusiau skaidrūs dažai geba apsaugoti nuo neigiamų aplinkos veiksnių. Dažai apsaugo ir nuo tiesioginių saulės spindulių, kurie blukina terasą. Tiesa, terasas rekomenduojama perdažyti bent jau kartą per metus. Tuomet jos atrodys gražiai ir dažai padės apsaugoti medį.

Skirtingi dažai lemia ir skirtingą efektą. Daugelis ieškodamas dažų jų pasirinkimui skiria tikrai per mažai dėmesio. Jeigu pats neturite laiko lyginkite – pasikonsultuokite su pardavėjais. Tiksliai žinant ko Jums reikia – nesunkiai atrasite ko ieškote.