Kita

Darbo sąlygos – kas jas įtakoja

Kokios darbo sąlygos yra tinkamiausias? Tikriausiai į šį klausimą vienareikšmiško atsakymo nėra ir negalėtų būti. Žinoma, visuomet galite sakyti, kad tobulos darbo sąlygos yra tos, kurios atitinka įstatymus, tačiau toks atsakymas būtų labai abstraktus ir nekonkretus. Juk kalbame apie darbą, kurį atlieka skirtingi žmonės. Be to, ir pats darbas gali būti labai skirtingas, todėl puikiai suprantama, kad darbo sąlygos įprastai labai skiriasi. Dėl šios priežasties visų pirma reikėtų kalbėti apie tai, kas gali lemti/įtakoti darbuotojų darbo sąlygas.

Visų pirma galima įvardinti patį darbuotoją. Turbūt natūralu, kad tai, kas tinka jums, gali visiškai netikti jūsų kolegai. Tai reiškia, kad kiekvienas žmogus turi savo charakterį, požiūrį ir įsitikinimus. Galbūt vienam nepatinka viršininko nurodymai, o kitas darbuotojas tokia tvarka bus visiškai patenkintas ir manys, kad tai yra teisingas požiūris į darbuotojus ir visą darbo organizavimą. Todėl vertinant konkrečias darbo sąlygas, kurias apibūdina konkretus darbuotojas, reikėtų atsižvelgti ir į subjektyvumo kriterijų.

Darbo sąlygos

Kitas svarbus veiksnys – tai vadovas. Nėra dviejų tokių pačių vadovų. Kiekvienas vadovas turi savitą požiūrį į darbą ir savo darbuotojus, todėl nereikėtų manyti, kad visi vadovai yra atsidavę dėl savo personalo ir skiria kaip įmanoma daugiau laiko bei pastangų jų darbo sąlygų gerinimui. Kaip bebūtų, skirtingas požiūris į darbuotojus nėra pasiteisinimas. Kiekvienas darbdavys privalo pasirūpinti savo darbuotojų darbo sąlygomis ir užtikrinti, kad jie turėtų visas reikiamas priemones, tinkamą aplinką ir atmosferą, kurios reikia kokybiškam darbui.

Trečias veiksnys, kuris akivaizdžiai lemia ir darbo sąlygas – tai darbuotojai (arba kitaip sakant – kolektyvas). Jei kolektyvas yra visiškai naujas, gali būti, kad prireiks laiko, kol viskas atsistos į savo vėžes. Juk turbūt suprantate, kad kiekvienas darbuotojas turės savo įsitikinimus ir tik jiems būdingą tvarką, o tai reiškia, kad tarpusavyje gali kilti įvairių konfliktinių situacijų.

Ką gi, suprantama, kad tai nėra vieninteliai aspektai, kurie įtakoja darbuotojų darbo sąlygas, tačiau svarbiausia, kad tuomet, kai darbuotojas pamato neteisybę ir akivaizdžius pažeidimus, tokios situacijos būtų tinkamai išspręstos.