Namo stogas yra ypatingai svarbi jo dalis. Būtent stogo dangos kokybė daro didžiausią įtaką ir viso namo kokybei. Jei jis neapsaugos nuo vandens patekimo į vidų, bus sugadinta patalpų vidaus apdaila ir iškils didžiulė grėsmė pastato konstrukcijoms. Kiekvienam namo savininkui pirkti stogo dangą būna gana sudėtinga ir kelia įtampą. Būtina apsvarstyti ne tik visus pasirinktos dangos privalumus ir trūkumus, bet ir jos dengimo ypatumus. Juk tam greičiausiai bus reikalinga profesionalų pagalba ir statybinės technikos nuoma.
Didžiojoje dalyje Vakarų Europos šalių vyrauja nuomonė, jog stogo danga turi tarnauti lygiai tiek pat metų, kiek ir namas. Tokiu atveju puikus pasirinkimas yra keraminės čerpės. Tai viena populiariausių ir ilgaamžiškiausių stogo dangų. Uždengę savo namą keraminėmis čerpes, turėsite ilgaamžį, ekologišką, prestižinį ir itin estetišką stogą. Juk net restauruojant įvairius paminklosauginius objektus, siekiant išsaugoti pastatų autentiškumą būna naudojamos molinės čerpės. Jos itin patikimos ir ilgaamžės – atlaiko ne mažiau kaip 150 šalčio ciklų ir tarnauja net 50–70 metų. Gaminamos įvairiausios spalvotos bei glazūruotos čerpės. Gamybos procese nedegtos, dar nesukietėjusio molio čerpės būna apipurškiamos specialia medžiaga engoba, sudaryta iš skysto molio (95%) bei priedų (5%), kurie yra skirti spalvos pakeitimui ir gaminių glazūravimui, jeigu yra gaminamos blizgios čerpės. Engoba, t. y. skystas molis, labai gerai įsigeria į dar nesukietėjusį čerpės paviršių, o įdėjus į degimo krosnį šis paviršinis sluoksnis puikiai susilydo su visa čerpės mase. Tokiu būdu būna pagaminamos mechaniniam poveikiui atsparios spalvotos čerpės. Spalva visą laiką išlieka lygiai tokia pat. Tiek natūralaus molio spalvos čerpės, tiek ir spalvotos tarnauja lygiai taip pat ilgai.
Gana populiarios yra ir betoninės čerpės. Jos imtos gaminti dar prieš 150 metų ir aktyviai naudojamos iki šių dienų. Mūsų šalyje 1930–1940 m. gana paprastu rankiniu būdu iš prastai sutankinto specialaus mišinio buvo pagamintos čerpės, kurios neblogai išsilaikė iki šių dienų. Kai kurie betoninių čerpių gamintojai joms suteikia net 50 metų garantiją. Kadangi visų betoninių čerpių tankis yra gana didelis, o ir pačios čerpės kiek storesnės nei keraminės, į temperatūros svyravimus jos reaguoja lėtai. Šita dangos savybė smarkiai sumažina vandens kondensato atsiradimo tikimybę. Be to, į tarp čerpių esančius tarpus patenka oras. Jis ištraukia susidarančią drėgmę.
Tokia stogo danga visiškai nekenksminga žmogaus sveikatai, be to, ji neteršia aplinkos. Čerpės nėra degios, gaisro atveju visiškai nesikeičia jų savybės. Šią dangą gana lengva nuardyti, todėl kilus gaisrui gaisrininkai gali dirbti žymiai greičiau ir efektyviau, ar net išgelbėti daugiau gyvybių. Be to čerpės puikiai sulaiko garsą, sklindantį iš lauko lietaus ar krušos metu ir yra atsparios rūgštaus lietaus neigiamam poveikiui. Dėl nedidelių matmenų čerpes gana paprasta pritaikyti prie skirtingų, net ir itin sudėtingų formų stogų. Be abejo, tam dažnai būna reikalinga įvairios statybinės technikos nuoma. Ši stogo danga naudinga dar ir tuo, kad ji nekaupia statinės elektros, yra tvirta, t., y., jei prireikia užlipti ant stogo, didelių sunkumų nekyla, yra ekologiška ir švari. Šiltuoju metų laiku čerpės neįkaista, o žiemą, po tokiu stogu būna šilta ir jauku.