Kita

Automobilių gedimai, kurie gali baigtis liūdnai…

Niekam nepaslaptis, kad automobilio priežiūrai reikia skirti ir laiko, ir pinigų. Su juo mes kasdien vykstame į darbą, atgal į namus, parduotuvę, važiuojame kitais reikalais, tad nenuostabu, kad automobilis ir jo dalys pamažu dėvisi. Ypač tai aktualu, jei gyvename didmiestyje, kuriame reikia važinėti gana didelius atstumus, o jeigu dar keliai nesutvarkyti ir duobėti… Po žiemos duobių atsiranda dar daugiau, tad ir vėl kenčia automobilis. Taip neišvengiamai kada nors susiduriame su automobilio gedimu.

Jei nenorime, kad automobilis iš gerai veikiančio staiga virstų nevažiuojančiu, reikėtų nelaukti, kol jis suges, o vertėtų kas kelis mėnesius patikrinti jo būklę autoservise. Dažnai lietuviai jais nepasitiki, nes mano, jog be vieno dalyko dar reikės remontuoti ir kitą, o tuomet susidaro ir nemaža pinigų suma. Todėl derėtų žinoti bent jau pagrindines automobilių gedimo problemas. Vieni gedimai yra būdingi senesnių, kiti naujesnių modelių automobiliams, tam tikri gedimai dažniau atsitinka benzinu varomoms tranporto priemonėms, o visai kiti dyzeliniams automobiliams. Ypač verta atkreipti dėmesį tiems, kurie vairuoja senesnius nei dešimties metų automobilius.

auto gedimas

Važiuoklė viena pagrindinių automobilių dalių, todėl į jos gedimus negalima numoti lengva ranka. Su važiuokle susiję amortizatorių, gumų, spyruoklių ir kt. gedimai. Važiuoklės gedimus dažnai išduoda atsiradęs bildesys, traškesys, vairo drebėjimas, todėl, jei išgirdote ar pajutote, jog važiuojant kažkas yra ne taip, kaip anksčiau, turėtumėte kreiptis į autoservisą, kad vėliau netektų nukentėti. Žinoma, uždelstas remontas kainuos daug brangiau, nes dažniausiai, jei susidėvi ar sugenda viena automobilio dalis, tuomet dyla genda ir kitos susijusios sveikos dalys. Dažniausiai važiuoklės gedimas prasideda nuo amortizatorių susidėvėjimo, gedimo, automobilis tampa nebe toks manevringas, o vėliau genda ir kitos pakabos dalys (šarnyrai, stabilizatoriai ir t.t.)

Labai svarbu, kad automobilyje puikiai veiktų stabdžių sistema. Dažniausiai stabdžių problemas pastebime vos tik pradėjus važiuoti, todėl nereikėtų jų ignoruoti, o kuo skubiau važiuoti į servisą. Stabdžių sistemos remontas turi būti atliktas kokybiškai, nes dėl stabdžių gedimų atsitinka skaudžios avarijos, kurios sukelia rimtų pasekmių. Kartais atsitinka taip, jog stabdžiai gali sugesti tiesiog važiuojant, tuomet žmonės imasi atsargumo priemonių ir bando stabdyti pavara ar išsukdami iš pagrindinės važiuojamosios kelio dalies. Tačiau, jei važiuojama dideliu greičiu ir stabdžiai sugenda prieš tam tikrą kliūtį, tuomet tragedija neišvengiama. Todėl, tinkamu laiku atliktas stabdžių sistemos remontas gali išgelbėti Jūsų ir keleivių gyvybes.

Variklio problemos taip pat įtakoja Jūsų saugumą. Automobilis gali pradėti gesti dėl nepakankamo kiekio tepalų, kurie veikia ir pavarų dėžės veikimą, nutrūkę diržai taip pat sukels nepatogumų. Dyzelinių automobilių savininkams daugiausiai problemų sukelia nepakeistos kaitinimo žvakės, sugedę siurbliai bei purkštukai ir filtrai, kurie gali užsikimšti nuo blogo įpilamo kuro. Jei nenorite rimtų problemų ir didelių pinigų išlaidų automobilio remontui, patartina pilti tik kokybišką kurą.

Automobilių problemos yra labai skirtingos, todėl ir gedimų pasekmės gali būti labai įvairios ir sukelti skirtingas pasekmes nuo tiesiog nepatogių ir nemalonių (neatsidarinėjantys elektroniniai langai, sugedęs oro kondicionierius ir pan.) iki labai rimtų ir kraupių (sudedusi stabdžių sistema gali būti rimtos avarijos priežastimi). Todėl kas keletą mėnesių verta atlikti automobilio apžiūrą ir
profilaktinius darbus (tepalų, filtrų, akumuliatoriaus, padangų keitimą ir t.t.), kurie padės išvengti rimtesnių problemų.