Kita

Asmeninės higienos laikymosi taisyklės

Higienos laikymasis yra privalomas, jei norite užkirsti kelią bakterijų ir virusų plitimui. Asmeninė higiena ir švara ne tik padeda gyventi sveikesnėje aplinkoje, bet ir jaustis geriau.  Nereikia naudoti antibakterinio muilo, ploviklių ar kitų priemonių, kad užtikrintumėte švarą namuose. Svarbu tvarkytis reguliariai, skalbti rūbus ir nepamiršti laikytis pagrindinių higienos taisyklių.

Rankas reikėtų plauti labai dažnai. Grįžus iš lauko, pasinaudojus tualetu, prieš valgį, prieš liečiant jautrias kūno vietas, tokias, kaip veidas ir panašiai. Tai padės išvengti ligų plitimo ir odos užterštumo. Tai ypač svarbu daryti šaltuoju metų laikotarpiu, kai siaučia gripas ir kiti, sveikatai pavojingi, virusai. Negalima nešvariomis rankomis liesti akių, nosies ar burnos, kad išvengtumėte nemalonumų. Nors šaltuoju metų laikotarpiu būtina ypač susirūpinti asmenine higiena, ne ką mažiau svarbu ja rūpintis ir vasarą. Turėtumėte plauti ne tik rankas, bet ir vaisius, ir daržoves. Ant jų, kaip ir ant nešvarių rankų, kaupiasi milijonai bakterijų, kurios gali sukelti įvairių žarnyno ligų.

Skalbimo mašinų remontas VilniujeAsmeninė higiena nėra vien reguliarus rankų plovimas. Labai svarbu rūpintis ir viso kūno švara. Galvą patartina plauti ne daugiau, kaip 2 ar 3 kartus per savaitę. Tai padės ne tik turėti gražius ir sveikus plaukus, bet ir sureguliuos riebalinių liaukų veiklą. Kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, kasdienis plaukų trinkimas skatina jų riebalavimąsi. Todėl reikia nepersistengti ir atsakingai rūpintis savimi.

Taip pat svarbu rūpintis ir viso kūno higiena, tačiau ir čia nereikėtų perlenkti lazdos ir to nedaryti kasdien. Kasdien reikėtų plauti tik pažastis, bikinio zoną ir pėdas, o kasdienį prausimąsi su kempine ir dušo žėlė reikėtų pamiršti, nes tai sausina ir dirgina odą. Taip praustis patartina ne daugiau, kaip 2 kartus per savaitę. Žinoma, jei yra karšta ar daug sportuojate, šią procedūrą galima atlikti ir dažniau, tačiau reikėtų pasirinkti odos nesausinančias prausimosi priemones.

Asmeninės higienos palaikymui taip pat svarbus ir rūbų skalbimas. Tačiau ir čia nereikėtų persistengti. Apatinius ir sportinius rūbus, jei yra būtinybė, plaukite kasdien, taip užtikrinsite švarą ir gerą kūno kvapą. Tačiau kitus rūbus reikėtų skalbti ne dažniau nei kartą per savaitę ar kartą per mėnesį. Kai kuriuos rūbus, pavyzdžiui, džinsus ir paltus, patartina skalbti ne dažniau nei kartą per pusę metų. Taip tausosite ne tik rūbų kokybę, bet ir skalbimo mašiną. Didelės apkrovos gali ją sugadinti, o skalbimo mašinų remontas Vilniuje, kaip ir kituose didžiuosiuose miestuose, yra pakankamai brangus.

Net ir rūpinimasis savimi negali būti per didelis, nes taip ne padėsite, o pakenksite sau. Svarbiausia viską daryti su saiku ir pasieksite geriausių rezultatų.

Daugiau: https://www.vilniausmeistrai.eu/