Išsirinkti savo pirmą atminties kortelę gali būti sudėtinga. Dažnai prie prekės gali būti daug skaičių ir parametrų, o kartais iš tų parametrų matomas tik vienas. Mintyse gali kilti sumaištis. Atminties kortelės fotoaparatams gali būti itin skirtingos, tad šis straipsnis jums, kad suprastumėte esminius skirtumus ir galėtumėte suprasti ar tie skirtumai svarbūs jūsų pasirinkimui.
Atminties kortelių suderinamumas ir tipai
Deja, nėra universalios atminties kortelės, kuri tiktų visiems įrenginiams. Mažesniuose įrenginiuose, pvz., išmaniuosiuose telefonuose, reikia naudoti mažesnes korteles, pvz., nago dydžio „MicroSD“, o profesionalūs fotoaparatai gali naudoti didesnes atminties korteles, kurios siūlo didesnę talpą ir greitį. Nėra kažkokios universalios formulės, tiesiog reikia žinoti, kokios kortelės reikia jūsų naudojamam fotoaparatui.
Štai trumpai su kokiomis atminties kortelių rūšimis galite susidurti.
„CompactFlash“ (CF) – senas, bet geras. CF atminties kortelės daugelį metų buvo pagrindinė priemonė skaitmeniniams fotoaparatams. Tačiau formatas pasiekė aukščiausią tobulybės tašką, o greičio gerinimui nebeliko erdvės. Kai kurie aukščiausios klasės fotoaparatai vis dar naudoja CF korteles ir šiandien (didesnis dydis patinka dirbančiam profesionalui), tačiau formatas buvo pakeistas fiziškai mažesnėmis ir greitesnėmis alternatyvomis.
Secure Digital (SD) – maždaug pašto ženklo dydžio SD kortelė yra pagrindinė naudojama fotoaparatų pramonėje bei apima įvairius fotoaparatų modelius, skirtus tiek pradedantiesiems, tiek profesionalams. Pajėgumai ir greitis pranoko CF; „SanDisk“ neseniai pristatė vieno terabaito SD kortelę. Jei turite DSLR arba veidrodinį fotoaparatą (arba ketinate jį įsigyti), yra didelė tikimybė, kad tam reikės SD kortelės.
„MicroSD“ – iš esmės miniatiūrinė SD versija, „MicroSD“ daugiausia naudojama veiksmo kamerose, telefonuose ir kituose įrenginiuose, kur fizinė erdvė kortelėms yra labai ribota. Šiuo metu didžiausia talpa yra 256 gigabaitai, o greitis gali siekti iki 275 MB per sekundę, todėl formatas yra favoritas profesionalams. Tačiau mažas dydis ir neryškus dizainas apsunkina naudojimąsi kortele, daug kas ją įvardija kaip nepatogią.
Nors „MicroSD“ korteles galima naudoti SD įrenginiuose su adapteriu, rekomenduojama, kai įmanoma, naudoti SD kortelę. Naudokite „MicroSD“ korteles įrenginiuose, kuriems reikalingas toks nedidelis fizinis formatas.
„Cfast“ -didelės talpos ir didelio našumo formatas profesionaliems įrenginiams. Naudojamas ARRI kino kamerai, Canon 1D X Mark II ir panašiems įrenginiams, tad formatas negirdėtas naudojantiems įprastus, kad ir profesionalius fotoaparatus.
Beje, svarbu paminėti, jog Cfast nėra CF greitesnė versija, tai skirtingos atmintiems kortelės. Tad jei jūsų fotoaparatas naudoja CF, Cfast jam netiks.
„XQD“ – panašiai kaip CFast, XQD yra aukščiausios klasės formatas, skirtas profesionalioms programoms ir įrenginiams. Teoriškai didžiausias pralaidumas yra gigabaitas per sekundę, todėl jis turi didžiausią potencialą palyginus su kitomis atminties kortelėmis. Šiandien jį naudoja nedaugelis fotoaparatų, dažniausiai itin profesionalūs, paprasčiausias jų tarpe Nikon D500.
Parengta pagal Fotopriedai.lt