Pirkiniai/Paslaugos

Ar verta remontuoti telefoną?

Telefonų remontas – gana įprasta paslauga šiais laikais. Tenka pripažinti, kad nors technologijos ir pinga, tačiau dėl vis modernesnių ir galingesnių telefonų naudojimo jų kainos kyla. Jei seniau daugumai pakakdavo telefono už kelis šimtus litų su elementariomis funkcijomis, tai dabar norime kainuojančio kelis šimtus eurų. Natūralų, kad brangesni telefonai kur kas dažniau ir remontuojami. Su pigesniais situacija dažnai būna tokia, jog jų remontas kainuoja vos ne pusę telefono vertės. Tokiu atveju dažnas savininkas geriau jau renkasi naujo telefono pirkimo, tuo pačiu gaudamas ir naujas funkcija, ir garantiją.

Laimei, dažniausiai telefonų remontas būna garantinio serviso atsakomybė ir pareiga. Įprasta, jog daugumai gedimų suteikiama dvejų metų garantiją. Tačiau dauguma telefonų pardavėjų siūlo ir papildomus telefonu draudimus, pradedant papildomu draudimu, kuris taikomas ir negarantiniams gedimams, baigiant gerokai prailginamu garantiniu laikotarpiu. Jeigu nusprendžiate susimokėti už tokio draudimo paslaugas, dažnai dėl telefono remontų galite būti ramus net penkis metus. Turint omenyje kiek kainuoja šiuolaikiniai telefonais ir jų servisas, daugeliu atvejų tokį draudimą tikrai verta turėti.

Telefonų remontasTačiau jei jūsų telefono garantija jau nebegalioja, papildomo draudimo atsisakėte arba patyrėte negarantinį gedimą, gali tekti gerokai pasvarstyti ar verta remontuoti net ir brangų telefoną. Bene dažniausias tokio pobūdžio gedimas išmaniuosiuose telefonuose – tai ekrano skilimas. Numetus telefoną ir įskėlus jo stiklą, standartinė garantija negalioja. Jeigu neturite draudimo nuo to – tenka kreiptis į telefonų remonto paslaugas teikiančias įmones ir prašyti pagalbos pas juos. Deja, toks remontas dažnai yra tikrai brangus – atsieina trečdalį ar net pusę ypač pigesnio telefono kainos.  Pigesnių telefonų savininkai dažniausiai tokio remonto atsisako ir toliau naudojasi turimu aparatu, tiesa, paprastai prieš tai apklijuoja jo ekraną paprasta lipnia plėvele. Tiek gatvėse, tiek ir viešajame transporte tokių telefonų savininkų galima pamatyti tikrai daug.

Ką daryti, kad netektų brangiai taisyti telefono arba naudoti jį su įskilusiu ekranu? Turint omenyje tai, kad toli gražu ne visada vien atidus saugojimas išgelbės nuo nelaimingo atsitikimo, geriausia yra tiesio telefoną apdrausti – susimokėti tuos keliolika eurų per metus ir neturėtu bereikalingo galvos skausmo numetus telefoną ant žemės. Nors tai vis tiek bus nemalonus patyrimas ir telefono remontas sukels tam tikrų rūpesčių bei atims laiko, jis bent jau nieko nekainuos.