saules sistema
Kita,  Namai,  Pirkiniai/Paslaugos

Ar verta įsigyti saulės kolektorių savo namuose?

Esate girdėję apie saulės kolektorius ir jų teikiamą naudą? Dabar, kai šildymo kaina su kiekvienais metais vis auga ir auga, atsiranda tikrai nemažai žmonių, kurie ieško kažkokių alternatyvų variantų ir nori, kad jų namuose šilumos būtų daug, tačiau nereikėtų už tai mokėti milžiniškų pinigų. Turime jums gerą naujieną – tai padaryti tikrai įmanoma, tačiau reikia žinoti ką daryti ir kur kreiptis. Nebrangūs saulės kolektoriai yra tinkamiausias sprendimas tokiu atveju. Visgi, kad parodytume jums, kodėl šis variantas toks geras, turėtume išsklaidyti kelis su saulės kolektoriais susijusius mitus:

  1. Visi saulės kolektoriai yra brangūs. Taip tikrai nėra, kadangi dabar saulės kolektorių rinka yra labai didelė ir galima pasirinkti ne tik didelius, daug energijos galinčius sukaupti saulės kolektorius, tačiau ir gana kompaktiškus, tačiau kokybiškus saulės kolektorius, kurie padės jums gauti reikalingos energijos tada, kada reikia. Net jeigu sumokėsite už saulės kolektoriaus įrengimą nemažai, turėkite omenyje tai, kad saulės energija yra nemokama ir jums labai greitai tai atsipirks, kai pamatysite, kad sąskaitos už šildymą yra gerokai mažesnės, negu kad buvo anksčiau.
  2. Saulė Lietuvoje šviečia retai, todėl naudos nėra. Tai irgi yra iš piršto laužtas mitas, nors kažkada tai galėjo būti teisybė – pirmieji saulės kolektoriai buvo gana paprasti, tačiau dabar praėjo daug laiko ir technologijoms judant į priekį, nebrangūs saulės kolektoriai visur veikia vienai efektyviai. Be abejo, saulės kolektoriai labiausiai populiarūs saulėtose šalyse, tačiau nereikia manyti, kad ir ten jie visą laiką veikia – nakties metu saulės kolektorius būna išjungtas, kadangi saulė pasislėpusi. O kalbant apie debesuotas dienas, kurių Lietuvoje yra nemažai, reikia paminėti tokį faktą – saulės kolektoriai taip pat veikia labai efektyviai ir kaupia energiją, net jeigu jūs tą dieną iš viso nematote saulės. Be abejo, galbūt sukauptos energijos kiekis nebus lygiai toks pat, kaip per saulėtą dieną, tačiau tikrai pakankamas.
  3. Su saulės kolektoriumi nepavyks daug sutaupyti. Tai yra visiškai netiesa. Modernūs ekologiški namai, kuriuose veikia saulės kolektoriai, jums kainuos gerokai pigiau, nei neatnaujinti namai su paprasta šildymo sistema. Galime pateikti vieną statistinę išvadą, kuri buvo padaryta prieš porą mėnesių – mokslininkai nustatė, kad Lietuvoje saulės energija gali pagaminti per metus tiek energijos, kiek atitiktų 100 litrų iškastinio kuro, naudojamo šildymui. Tai reiškia, kad viena šeima, kuri gyvena dideliame name (skirtame trims arba keturiems asmenims) gali per metus sutaupyti net iki 60 procentų šildymo, elektros ir vandens sąskaitos. Taigi, tai gana įspūdinga suma, jeigu paskaičiuosime visus metus. Vadinasi, jeigu jūs įsirengtumėte saulės kolektorių, galėtumėte labai greitai atgauti tą investuotą sumą ir greitai „išeiti į pelną“.

Taigi, mes išsklaidėme tris populiariausius mitus apie saulės kolektorius kaip debesis. Tikimės, kad jūs taip pat pasinaudosite galimybe šildytis savo namus pigiai, ekologiškai ir moderniai. Susisiekite su saulės energijos profesionalais, kurie jums gali patarti, kokiu kampu pakreipti saulės kolektorių ir kaip jį įmontuoti tai, kad jis atneštų maksimalią naudą. Linkime saulėtų ir šiltų dienų!