Pomėgiai/Laisvalaikis

Ar šuo supranta savo vardą?

sunu vardaiAtrodytų keistas klausimas, juk šaukiamas savo vardu šuo visada atsiliepia. Na, beveik visada, tai kažkiek priklauso ir nuo šuns charakterio, ir nuo dresavimo. Žinoma, jei vardą vos sugalvojote, taip pat nėra taip paprasta – šuniui pasakyti, kad dabar jo vardas bus Reksas ar Džimis ir tikėtis kad jau jis atsilieps – tušti lūkesčiai. Na, bet ir vėl akivaizdūs dalykai. Šiek tiek įdomesnė sritis yra pats vardo parinkimas. Tai, beje, ir ta sritis, kur augintinių šeimininkai vis dar daro šiokias tokias klaidas.

Atrodytų, jog šuniui galima duoti bet kokį vardą ir tai tiks. Neretai kilmingi šunys turi tikrai karališkus vardus, net pavardes, ir bendras jų vardas siekia net kelis žodžius. Ir dokumentuose tai jokios problemos tikrai nesudaro. Kita vertus, visiems aišku, jog į savo šunį nieks trim vardais nesikreipia. Natūralu ir normalu, o priešingai būtų keista. Visų pirma, tai tiesiog nepatogu pačiam šeimininkui. Antra, tai neaktualu pačiam šuniui – pripratęs gyvūnas realiai reaguoja į pirmus porą savo vardo skiemenų, neretai tik į pirmąjį. O tai jau sąlygoja šiokius tokius nesusipratimus.

Argi ne keista, jog šuo turi ilgą ir sudėtingą vardą, kuris yra įrašytas dokumentuose, tačiau į jį šeimininkas kreipiasi visai kitaip? Galų gale, tokiu atveju šuo savo tikrojo vardo net nežino. Nors dar klausimas, kuris gi vardas yra tikrasis. Ne ką mažiau gudru ir duoti tiesiog ilgą vardą šuniui, kurį pats dažnai tingėsite ištarti. Vėl prasidės trumpiniai, iškraipymai ir galų gale savo augintinį kviesite kokia nors pravarde. Ar tikrai reikia tokių dvigubų ar trigubų savo gyvūno apibūdinimų – spręsti jums, mūsų pareiga tik jums priminti galimas pasekmes.

O kokį trumpą ir paprastą vardą rinktis, jau ir nėra taip svarbu. Žinoma, jis turėtų būti lengvai tariamas, skambus, toks, kokį pavyktų greitai ir aiškiai surėkti, jei prireiktų pasišaukti savo augintinį staigiai. Tokie šunų vardai kaip Reksas ar Juodis, žinoma, patogūs ir puikiai atitinka pagrindinius kriterijus. Kita vertus, negi esate tokie baisiai neoriginalūs ir nesugalvosite nieko gudresnio? Pasistenkite, nustebinkite pasaulį. Reksų užteks ir be jūsų.