Medicina/Sveikata

Ar reikalingas genetinis tyrimas?

genetinis tyrimasVis dažniau tenka išgirsti informaciją, kad genetinis tyrimas yra reikalingas ne tik į rizikos grupę papuolančioms moterims, tačiau taip ir visoms kitoms. Paprasčiausiai taip galima užsitikrinti, kad vaikelis gims tikrai sveikas. Akivaizdu kad to nori visi tėveliai, tad verta pasvarstyti – ar genetinis tyrimas yra reikalingas.

Genetinis tyrimas yra labai paprastas ir atliekamas greitai. Tuo pačiu moteris nejus jokio diskomforto, o rezultatai gali būti ypač reikšmingi.

  1. Užtikrinama, kad atliktas tyrimas tikrai nedidina persileidimo rizikos.
  2. Šis tyrimas taip pat gali būti atliekamas jeigu moteris laukiasi ne vieno vaiko.
  3. Taip pat genetinis tyrimas ir galimas, ir rekomenduotinas tokiu atveju, jeigu moteris yra po dirbtinio apvaisinimo.
  4. Tai pats detaliausias tokio pobūdžio tyrimas, koks tik egzistuoja.

Atlikus tyrimus pateikiamas rezultatas ir sprendimai, kurie gali padėti suklostyti kuo geresnę situaciją. Tai ne tokia procedūra, kurios metu būtų stengiamasi kaip nors padėti išvengti nesklandumų. Jos metu tik sužinoma, kokia rizika yra ir tik paskui svarstomos alternatyvos, kurios galėtų padėti vaikeliui gimti kuo sveikesniu.

Aukštos rizikos grupė. Jeigu rezultatai tokie, tuomet gydytojas bando ieškoti įvairiausių alternatyvų, kurios galėtų užtikrinti, kad vaikas gimtų su tinkamu chromosomų skaičiumi. Paprasčiausiai, įvairiausi metodai gali padėti išvengti bet kokio pobūdžio apsigimimų. Kuo anksčiau problema yra aptinkama, tuo ramesni žmonės gali būti.

Žemos rizikos grupė reiškia, kad vaikui kaip ir viskas yra gerai. Žinoma, reikalingi visi tyrimai, kurie gali patvirtinti, kad pavyks vaikutį išnešioti saugiai. Tačiau tuo pačiu labai svarbu, kad tyrimai yra geri. Tėveliai ir tuo pačiu daktarai gali būti kur kas ramesni.

Tokio tipo tyrimai atliekami daugelyje specializuotų institucijų, tad nesunkiai pavyks atrasti tokią, kuri arčiausiai jūsų gyvenamosios vietos. Žinoma, geriausia dėl konkretaus pasirinkimo yra pasikonsultuoti su ginekologe, kuri gali patarti ir rekomenduoti. Patys tyrimai yra paprasti ir atliekami tikrai gana greitai, tad galite būti rami, kad rezultatas bus aiškus ir konkretus. Svarbiausia pasiryžti šiems tyrimams, nes daugelis moterų jų nedaro, kadangi paprasčiausiai bijo.

  1. Lietuvoje genetinis tyrimas atliekamas labai kokybiškai. Daugelis moterų iš užsienio keliauja į mūsų šalį, kad galėtų gauti adekvačiai pateikiamus rezultatus.
  2. Statistika rodo, kad vis daugiau moterų nusprendžia ne tik pasikonsultuoti, tačiau tuo pačiu ir pasidaryti tyrimus. Tiesa, ne tik vyresnės moterys, tačiau ir jaunos. Tai džiugina.
  3. Jeigu norite ne atlikti tyrimus, o paprasčiausiai pasikonsultuoti dėl šio tipo paslaugos – taip pat rekomenduojame pasinaudoti galimybe. Paprasčiausiai, tai galimybė gauti visus atsakymus į rūpimus klausimus.
  4. Jau 10 nėštumo savaitę galima kreiptis į genetiką, kuris atliks visus tyrimus ir padės susipažinti su vaikučiu, kuris auga Jūsų pilvuke.

Genetinis tyrimas atliekamas gana greitai ir paprastai. Tuo pačiu jis nėra labai brangus. Žinoma, nėra nieko, dėl ko būtų verta rizikuoti vaikučio sveikata. Pasirūpinkite ir užsitikrinkite, kad į šį pasaulį ateinantis vaikas būtų sveikas ir laimingas.