Daugelis iš mūsų atliekame kai kuriuos remonto darbus namuose patys, o tam mums praverčia įvairiausi įrankiai. Dalį įrankių mes perkame, o dalį jų tiesiog skolinamės, tačiau geras meistras net ir buityje visada nori dirbti su patikimais, patogiais ir kuo geresniais įrankiais. Skirtingiems darbams mes naudojame skirtingus įrankius: kartais mums reikia elektrinių, o kartais užtenka ir rankinių įrankių. Tačiau dažnai elektrinio įrankio laidas apsunkina mūsų atliekamą darbą, nes esame apriboti jo ilgio, o rankiniai įrankiai neturi tiek galios, kiek mums iš tiesų reikėtų. Be to, su jais negalime atlikti tam tikrų darbų, kuriuos gali padaryti elektrinis įrankis. Paprasčiausias būdas to išvengti yra naudoti akumuliatorinius įrankius.
Dirbdami su akumuliatoriniais įrankiais jūs nepavargsite taip greitai, kaip dirbdami su rankiniais ir tuo pačiu nebūsite priklausomi nuo elektros šaltinio. Vieni dažniausiai buityje naudojamų elektrinių ir rankinių įrankių yra: elektrinis suktukas arba rankinis atsuktuvas. Juos puikiai pakeičia akumuliatorinis suktuvas. Kaip ir visi kiti įrankiai, akumuliatoriniai suktuvai turi daug modifikacijų ir skirtingų savybių. Dėl to mes aptarsime svarbiausius akumuliatorinių suktukų skirtumus ir jų akumuliatorių savybes.
Kaip ir kiti akumuliatoriniai įrankiai, suktuvai gali būti komplektuojami su įvairios galios ir talpos akumuliatoriais. Galią atskirsite pagal akumuliatoriaus įtampą, kuri yra matuojama voltais (V). Taip pat svarbu žinoti ir akumuliatoriaus talpą, kuri yra matuojama ampervalandėmis (Ah). Kuo daugiau voltų, tuo daugiau galios turi suktuvas. Taip pat, kuo daugiau ampervalandžių, tuo ilgiau jo baterija galės dirbti be įkrovimo. Akumuliatoriai yra pagaminti iš skirtingų medžiagų. Dauguma naujų suktuvų būna su ličio jonų (li-on) akumuliatoriais, bet taip pat rinkoje yra ir senesnės technologijos nikelio kadmio akumuliatorių (Ni-Cd). Ličio technologija prieš nikelio yra daugeliu atveju pranašesnė, pavyzdžiui, ličio jonų akumuliatorių nereikia pilnai iškrauti, kad būtų galima jį iš naujo pakrauti, o tai yra privaloma naudojantis nikelio akumuliatoriumi. Ličio akumuliatoriai yra kur kas lengvesni, todėl beveik visi nauji suktuvai yra su šios technologijos akumuliatoriais. Kita vertus, nikelio akumuliatoriai yra atsparesni žemoms temperatūroms ir juos galima laikyti nepakrautus. Tuo tarpu ličio jono akumuliatoriai laikomi nepakrauti – nepataisomai sugenda.
Kalbant apie tai, koks akumuliatorinis suktuvas geriausiai tinka buičiai, reikia išsiaiškinti, kokiems darbams jis jums bus reikalingas. Jei jums tereikia retkarčiais išgręžti kelias skyles ar įsukti varžtą, tuomet jums pakaks 10,8-14,4 V įtampos ir 1,5-3 Ah talpos suktuvo. Jeigu jūs įrankį naudojate dažnai ir daug bei žinote, kad jums reikės daugiau galios, tuomet vertėtų rinktis 18-36 V ir 4-5,2 Ah suktuvą. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį į suktuvo sukimo momentą (Nm) – kuo jis yra didesnis, tuo didesnio diametro varžtus galėsite įsuktu, todėl prieš perkant suktuvą, būtina žinoti, kokiems būtent darbams jūs jį norite naudoti.
Dar vienas dalykas, kurį vertėtų paminėti yra tai, kad kuo didesnės talpos yra akumuliatorius, tuo jis sunkesnis ir dažnu atveju didesnis. Todėl jeigu 10,8 V 1,5-2 Ah akumuliatorius dažniausiai yra mažas ir įrankiai, kuriems jis tinka gali būti mažesni. Tuo tarpu 14,4-18 V 3-5,2 Ah akumuliatoriai visuomet bus didesni, o dėl to, kad įrankiai apdoroja didesnę galią, jie irgi bus didesni. Tad, jei jums reikia patogaus mažo suktuvo, su kuriuo galėtumėte prieiti prie ankštų vietų, tuomet vertėtų rinktis 10,8 V suktuvą, ir atvirkščiai, jei jums reikia daugiau galios, tuomet jūs turėsite rinktis didesnį įrankį.
Paskutinis dalykas į kurį reikėtų atkreipti dėmesį perkant suktuvą yra medžiagos, jo kokybė, gamintojas ir garantija. Tokius dalykus galėsite sužinoti tik iš pardavėjo ar konsultanto. Profesionalus akumuliatorinis suktuvas dažniausiai bus parduodamas specializuotose fizinėse įrankių parduotuvėse arba internetinėse parduotuvėse, o šių parduotuvių personalas tikrai padės jums išsirinkti geriausią variantą, suteikdamas jums žinias apie tai ar suktuko gamintojas yra žinomas dėl savo prekių kokybės. Taip pat iš konsultanto galėsite sužinoti ir suktuvo pagaminimo šalį bei garantijos sąlygas. Garantija suktuvui neturėtų būti trumpesnė nei du metai, o akumuliatoriui turėtų būti suteikiama bent vienerių metų garantija, tačiau rinkoje yra gamintojų, kurie suteikia net trijų metų garantijas tiek suktukams, tiek ir jų akumuliatoriams.